Intuitivní hry v Praze 5. a 19. října 2018

Intuitivní hry v Praze 5. a 19. října 2018

Jde o jednoduché setkání lidí, kteří si chtějí hrát intuitivní hry, což znamená, že když někoho napadne, že si potřebuje zahrát nějakou konkrétní hru, vysvětlí nám její pravidla – ideálně taková, která se nedají splnit a neustále se musí zápolit s jejich překračováním a plněním – a hrajeme. Když to někoho nebaví, tak to řekne, anebo se prostě posadí stranou a dívá se. Bavit se není při intuhrách povinné, ale prakticky vždycky se to děje. Hrát si znamená mít radost, cítit se uvolněně a vědět, že se právě děje cosi živého a smysluplného. Každé pravidlo je přeměnitelné na jiné pravidlo. Každý hráč hraje za sama sebe a nikdo nikdy nevyhrává ani neprohrává. Chyby jsou dovoleny, nešikovnosti též. Také se smí zažívat rozmanité emoce a jiné vnitřní stavy, třeba pochybnosti nebo otázky, a mluvit o nich… Intuitivní hry jsou hry na sebe sama. Hraje se na vlastní tělo, na vlastní smysly, na vlastní nitro. (Ve smyslu hraje se na hudební nástroj). Přijďte si s námi hrát, rádi vás uvidíme…

Setkání se mohou zúčastnit i děti. Mohou si s námi hrát, anebo jen pobíhat kolem.

Lektor Jan Kršňák si rád hraje s dětmi, dospělými i světem. Zabývá se alternativními školami, prolínáním člověka s digitálními technologiemi, starověkými příběhy a intuitivní pedagogikou, která mu dovoluje trávit život s lehkostí a klidem. Je spoluautorem knihy Jak se učí živě? Lektor je na setkání přítomen, aby řekl, že už začneme a vymyslel další hru, když nikoho nenapadá, co bychom mohli právě teď podniknout. Takže většinou moc nemluví. Ale protože zároveň rád mluví, tak když se ho na něco zeptáte, může to být docela dlouhá, sice hlubokomyslná a duchaplná a laskavá, ale dlouhá odpověď, takže pak musíte lektorovi říci třeba: ,,Hele, pojďme si zase hrát.“

Místo: Komunitní zahrada a centrum Kotlaska – mapa

Čas: 17.00 -20.00h

Další setkání po čtrnácti dnech

 

3 thoughts on “Intuitivní hry v Praze 5. a 19. října 2018

 • 10.10.2018 at 7:58
  Permalink

  Dobrý den, zaujaly mě vaše intuitivní hry. Ráda bych si je s vámi zahrála. Můžu přijít? A kolik stojí toto hraní si? Je to fajn nápad zahrát si zase i v dospělosti?.
  Jde o stejný (nikdy nemůže být stejný) program v pondělí i ve středu, nebo je náplň v dalším dnu jiná? Ráda bych přišla už v pondělí.
  Děkuji Lucy F.

  Reply
  • 11.10.2018 at 20:55
   Permalink

   Dobrý den, Lucie, omlouvám se do termínu se vloudil překlep… hry byly 5. října a další budou v pátek 19. října. Určitě doražte!

   Reply
   • 11.10.2018 at 21:56
    Permalink

    je to setkání, hraní si… nic neplatíte

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *